Online Eğitimlerimiz – Psikoterapi Çantam Eğitim Paketi

Merhaba, evde geçirdiğimiz bu günleri mümkün olduğunca faydalı değerlendirme gayreti içerisindeyiz. Bu sebeple sizler için bir online eğitim programı hazırladık. 4 Farklı eğitimden oluşan bu online eğitim paketimiz ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi Uygulama ve Yorumlama, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (6 Modül) ve Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Uygulama eğitimlerinden oluşacaktır. Eğitim programımız Ocak 2022 tarihinde haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki grup şeklinde  başlayacak ve online olarak gerçekleşecektir. (Kesin tarih ve saatleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz)

 

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ (6 MODÜL – ONLINE)

Bugün pek çok psikolog adayının ve meslek hayatına yeni başlamış meslektaşlarımızın en büyük problemi terapi odasında danışanları ile buluştuklarında nasıl bir yöntem izleyeceklerinden emin olamamalarıdır. Bu soruna çözüm üretebilmek, dünyadaki bilimsel olarak en etkili psikoterapi yöntemi olan “Bilişsel Davranışçı Terapi’nin” klinik alandaki uygulamalarını gösterebilmek için Uzm.Psk.Uğur DALAN tarafından verilecek bir eğitim programı hazırladık. Toplam 6 modül olan bu eğitim programımızda katılımcılar  bilişsel davranış ve bilişsel öğrenme süreçlerini, BDT yönelimli terapiyi süpervizyon eşliğinde uygulayabilir duruma gelir.

Online olarak gerçekleştireceğimiz bu eğitim programımızın sonunda katılımcılarımız ile süpervizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir. Süpervizyon çalışmaları İstanbul’daki ofislerimizde ve/veya online platformlarda 5’er kişilik gruplarla yıl sonuna kadar devam edecektir. Süpervizyon çalışmasına yıl içerisinde istenilen tarihte katılınabilecektir.

 

1.2. Modül: Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve BDT ile Panik Bozukluk Terapisi

– Bilişsel Davranışçı Terapi’ye Genel Bakış

– Bilişsel Davranışçı Terapi Temelleri

– Bilişsel Terapinin Tarihsel gelişimi, kuram ve ilkeleri

– Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi

– Klinik ilk Görüşme Becerileri

– Bilişsel Terapi Teknikleri

– Davranışçı Teknikler

– DSM-5’e göre Panik Bozukluk

– Panik Bozuklukta Kullanılan BDT Teknikleri

– Vaka Paylaşımı – Uygulama

3.Modül: Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Depresyon Terapisi

– Bilişsel Terapi Teknikleri

– Davranışçı Terapi Teknikleri

– DSM-5’e göre Depresyon

– Majör Depresif Bozukluk’ta Kullanılan BDT Teknikleri

– Vaka Paylaşımı – Uygulama

4. Modül: Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi

– Bilişsel Davranışçı Terapi’de Ödev Düzenleme, Maruz Bırakma Ödevleri

– DSM-5’e göre Obsesif Kompulsif Bozukluk

– Obsesif Kompulsif Bozuklukta Kullanılan BDT Teknikleri

– Vaka Paylaşımı – Uygulama

5.Modül: Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Sınav Kaygısı ve Sosyal Kaygı Bozukluğu Terapisi

– Derine İnme, Yanlış Bilişleri Değiştirme, Alternatif Biliş Geliştirme

– DSM-5’e göre Sosyal Kaygı Bozukluğu

– Sınav Kaygısı ve Sosyal Kaygı Bozukluğunda Kullanılan BDT Teknikleri

– Vaka Paylaşımı – Uygulama

6.Modül: Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Özgül Fobilerin Terapisi

– Danışanla Terapötik Süreci Kurabilme Çalışması

– Seansların ve Hedeflerin Belirlenebilmesi

– DSM-5’e göre Özgül Fobiler

– Özgül Fobilerde Kullanılan BDT Teknikleri

– Vaka Paylaşımı – Uygulama

Eğitim Başlangıcı: Eğitimimizin 14. grubu – Ocak 2022 tarihinde  başlayacak ve online olarak gerçekleşecektir. (Kesin tarih ve saatleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz)

Eğitime Kimler Katılabilir:  Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve ilgili alanların 3. ve 4. sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ile mezunları, Ruh Sağlığı Alanı Çalışanları ile Aile Danışmanlığı Sertifikası Sahipleri ile Öğrencileri.

Eğitim Süresi: Eğitimimiz süpervizyonlar dahil yaklaşık 1 yıl sürecektir, eğitim sonunda katılımcılara ücretsiz süpervizyon ve ofislerimizde staj imkanı verilecektir.

Eğitim Ücreti: Eğitim ücreti erken kayıt döneminde 2.400 TL’dir. (Bu döneme özel olarak açtığımız Psikoterapi Çantam Eğitim paketi – ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti sadece 4.500 TL.dir.) – 3’lü Eğitimi paketi – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti ise sadece 3.000 TL.dir.

Eğitim Kontenjanı: Eğitim kontenjanı 40 kişi ile sınırlıdır.

Kesin Kayıt: Kesin kayıt için udalan@hotmail.com adresine eğitim ve iletişim bilgilerinizi içeren bir mail gönderebilir veya 05546607278 numaralı telefondan Burcu Hanım’dan bilgi alarak kayıt yaptırabilirsiniz. Hemen ön kayıt olmak için https://forms.gle/4LeptcX6aBrBqobw5 adresindeki formumuzu doldurmanız yeterlidir.

Eğitim Belgesi: Eğitimimiz sonunda katılımcılara  “Bilişsel – Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

Eğitim Yeri: Online Platformda Yapılacaktır.

 

MMPI (MINNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ) UYGULAYICI EĞİTİMİ (ONLINE)

Eğitimin Amacı: Belirli bir takım psikopatolojileri ve kişilik özelliklerini belirlemede kullanılan Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) testinin kullanımını, uygulamasını, raporlamasını ve yorumlama becerilerini kazanabilmek.

Yetişkinlere uygulanmakta olan bu test özel klinikte, danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde, adalet bakanlığında ve çeşitli özel kurumlarda tanı koyma, değerlendirme, terapi sürecine yön verme ve yönlendirme amacı ile kullanılabilmektedir.

Eğitime Kimler Katılabilir: Mezun ve üniversite son sınıfta bulunan Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Psikoloji Yüksek Lisans /Doktora Mezunları, Aile Danışmanlığı belgesi alanlar ve bu alanlarda öğrenci olanlar . Diğer lisans mezunları aldıkları eğitim ve çalıştıkları alan hakkında bilgi vererek eğitime katılabilirler.

MMPI Nedir? MMPI Kişilik Testi hangi alanlarda ve kimlere uygulanır?

MMPI testi Türkiye ‘de standardizasyonu yapılmış kişilik özelliklerini belirlemede en çok kullanılan testidir. Nevrotik ve psikotik testleri toplam 10 alt testten ve 3 geçerlilik skalasından oluşmaktadır. 566 sorunun bulunduğu MMPI testi ihtiyaç duyulduğunda 16 yaş ve üzerindeki kişilere uygulanabilmektedir. (ayrıntılı bilgi için sayfaya veya daha fazla linkine tıklayın)

Eğitimin İçeriği:

1. Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri’nin (MMPI) kuramsal içeriği;

2. Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri’nin Uygulanması

 • Testin uygulanmasına ilişkin gereklilikler (kimlere, hangi fiziksel koşullarda uygulanacağı, kimlere uygulanamayacağı)
 • Test görüşmesinde ve test sürecinde dikkat edilmesi gerekenler hususlar

3. Minnesota Çok Yönlü kişilik Envanteri (MMPI) :

 • Geçerlilik ve klinik alt ölçeklerin tanıtılması
 • Geçerlilik profilleri
 • İkili Yükselme Tipleri
 • Psikotik Profiller
 • Sınırda profiller

4. Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri’nin Yorumlanması

 • Profil çıkarmanın gerekli koşulları
 • Örnek cevap anahtarı üzerinden uygulamalı olarak profil oluşturulması
 • Daha önceden uygulanmış olan ve kursun eğitimcileri tarafından sağlanan örnek profiller üzerinden gidilerek geçerlik alt ölçeklerini tek tek ve bütünü ile ele alma
 • Klinik alt ölçeklerde yükselen ve alçalan ölçekleri yorumlama
 • İkili, üçlü yükselmeleri yorumlama
 • Geçerlik ve klinik alt ölçek bulgularını birlikte ele alarak profili bütünü ile yorumlama

5. Test Sonucu Çıkarılan Profilin Raporlaştırılması

 • Raporlaştırmada izlenecek yol
 • Hangi bilgilerin nasıl kullanılacağı, bu bilgilerin nasıl ifade edileceği
 • Profilde belirlenen bulguların yazılı rapora dönüştürülmesi
 • Örnek raporlar üzerinde çalışma

Eğitim Yeri ve Ücreti: Eğitim programımız Ocak 2022 tarihinde  başlayacak ve online olarak gerçekleşecektir. (Kesin tarih ve saatleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz)

Eğitim Ücreti Eğitim materyalleri ve MMPI Kitapçığı dahil 400 TL olarak planlanmıştır. (Bu döneme özel olarak açtığımız Psikoterapi Çantam Eğitim Paketi – ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti sadece 4.500 TL.dir.) – 3’lü Eğitimi paketi – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti ise sadece 3.000 TL.dir.

Kesin Kayıt için 05546607278 – 02128833677 numaralı telefondan veya udalan@psikodestek.com mail adresinden bizlere ulaşarak ön kayıt formunu doldurmanız ve ön kayıt ücretini yatırmanız gerekmektedir.

 

CİNSEL TERAPİLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM (ONLINE)

Programın Amacı

Eğitim altı günlük dört modülden oluşan bir cinsel terapi eğitim programıdır. Eğitim Bilişsel Davranışçı Yaklaşım’ın cinsel bozukluklarda uygulanmasını içerir. Cinsel terapinin temelleri, cinsel terapist olmanın gerektirdikleri, cinsel terapi kuramları, Cinsel terapilerde Master&Johnson yaklaşımı, Cinsel terapilerde Helen Kaplan Yaklaşımı, Kadınlarda Cinsel İsteksizlik, Kadınlarda Anorgazma, Vajinismus, Erkeklerde Sertleşme Bozukluğu, Erkeklerde Erken Boşalma problemlerinin Bilişsel Davranışçı Yaklaşımla Terapisi modülleri eğitimimizde verilecektir.

Kimler Katılabilir: Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Aile Danışmanları, Sosyal Hizmet Uzmanları, Uzman Psikiyatri Hemşireleri, Davranış Bilimleri Mezunları ,bu alanlarda lisans mezunu olmayıp Psikoloji, PDR, SHU gibi alanlarında yüksek lisans veya doktora yapanlar

Kontenjan: 40 Kişilik

Eğitim Yeri ve Tarihi:Eğitim programımız Ocak 2022 tarihinde  başlayacak   ve online olarak gerçekleşecektir. (Kesin tarih ve saatleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz)

Eğitmen: Öğr.Gör.Uzm.Psk.Uğur DALAN

Ücret:    4 Modül Eğitim Ücreti 1200 TL’dir. (Bu döneme özel olarak açtığımız Psikoterapi Çantam Eğitim Paketi – ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti sadece 4.500 TL.dir.) – 3’lü Eğitimi paketi – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti ise sadece 3.000 TL.dir.

İrtibat: Ofis: 02128833677  Cep: 05546607278 (Burcu Hanım)

e-posta: udalan@hotmail.com

Kabul ve Kararlılık Terapisi Eğitimimizin 2. Grubu Ocak ayında başlıyor.

ACT ( Kabul ve Kararlılık Terapisi) Etkililiği ile ilgili 750’den fazla deneysel çalışma bulunan 3.Dalga Bilişsel Davranışçı Terapiler yaklaşımının önemli bir modelidir ve günümüzde terapistlerin çok sık kullandıkları, etkilerini oldukça fazla gördükleri bir modeldir.

Eğitimimiz Sonunda Aşağıdaki Konuları Öğrenmiş ve Uyguluyor Olabilir Olmanız Öngörülmektedir.

– Kabul ve Kararlılık Terapisinin Kuramsal ve Kavramsal Altyapısı

– Kabul ve Kararlılık Terapisi Temelli Davranış ve Vaka Formülasyonu

– Kabul ve Kararlılık Terapisinin Temel Teknikleri

– Depresyonda Kabul ve Kararlılık Terapisi Kullanımı

– Kaygı Bozukluklarında Kabul ve Kararlılık Terapisi Kullanımı

– Travma Sonrası Stres Bozukluğunda Kabul ve Kararlılık Terapisi Kullanımı

– Kabul ve Kararlılık Terapisi Vaka Çalışmaları

– Süpervizyon Eşliğinde Kabul ve Kararlılık Terapisi Uygulamaları

 

Eğitim Başlangıcı: Eğitimimizin Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve haftaiçi akşam 19:00-21:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşecektir.

Eğitime Kimler Katılabilir:  Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve ilgili alanların 3. ve 4. sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ile mezunları, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, Aile danışmanlığı sertifika sahipleri ve öğrencileri ve diğer ruh sağlığı çalışanları.

Eğitim Süresi: Eğitimimiz toplam 12 gün sürecektir, eğitim sonunda katılımcılara ücretsiz süpervizyon  verilecektir.

Eğitim Ücreti: Eğitim ücreti erken kayıt döneminde 2.500 TL yerine indirimli olarak 1.700 TL.dir. (Bu döneme özel olarak açtığımız Psikoterapi Çantam Eğitim paketi – ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) – BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) – Cinsel Terapilerde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitimi – Ücreti ise sadece 4.500 TL.dir.

Eğitim Kontenjanı: Eğitim kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır.

Kesin Kayıt: Kesin kayıt için udalan@hotmail.com adresine eğitim ve iletişim bilgilerinizi içeren bir mail gönderebilir veya 05546607278-  02128833677 numaralı telefonlardan bilgi alarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitim Yeri: Eğitimimiz Online Olarak Gerçekleşecektir.