Psikologlarımız

Uzm.Psk.Uğur DALAN

1982 yılında İstanbul’da doğan Uğur DALAN, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında Haliç Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak psikoloji eğitimine başladı. 2004 yılında aynı üniversitede uygulamalı psikoloji yüksek lisans programı ile “Evlilik ve Aile Terapisi” sertifika programına başladı. Staj ve Uzmanlık eğitimi dönemlerinde Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde Anatolia kliniklerinde ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 7. Psikiyatri kliniğinde görev yapmıştır. 2006 – 2007 yılları arasında 1 yıl süre ile Denizli Asker Hastanesinde Asteğmen Psikolog olarak hizmet vermiştir. Fatih, Düzce ve Bolu Belediyeleri ile ortaklaşa çalışmalar içerisinde gerçekleştirilen “Umut Evi” sosyal sorumluluk projesinde psikoloji koordinatörü olarak yer almıştır. 2005 yılından bu yana kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapmakta, Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak dersler vermektedir. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında ikinci uzmanlık eğitimine başlamış ve “Sosyal Medya Bağımlılığının Evlilik Doyumu ve Evlilik Uyumu Üzerindeki Etkisi” üzerine uzmanlık tezini hazırlamıştır. Bilişsel davranışçı psikoterapi ekolü ile çalışan Uğur Dalan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Beck Enstitüsünden Judith Beck’ten almıştır (License no: 15444521).

Kategorisinde çok satanlar listesine giren “Mutlu Evliliğin Sırrı” isimli bir kitabı ve panik bozuklukta sosyodemografik etkenler; Boşanmış aile çocuklarının psikolojik değerlendirmesi; Evlilik uyumu ile kaygı bozuklukları arasındaki ilişki üzerine makaleleri bulunmakta, Habertürk, Hürriyet, Marie Claire gibi pek çok yazılı basın organında yazılar yazmaktadır. Ayrıca uzun süre “çok satanlar” listesinde yer almış “Kara Duvak” isimli kitapta psikoloji yorumları yazmıştır.

Pek çok tv programına uzman yorumcu olarak katılmış olan Uğur DALAN ayrıca 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da Evlen Benimle” programında, 2016-2017 yıllarında Fox TV’de “Kaybolan Çiçekler” programında ve 2022 yılında Kanal 7’de “İnci Ertuğrul ile Umut Hep Var” programında uzman yorumcu olarak yer almıştır.

Türk Psikologlar Derneği, Beck Enstitüsü ve IFTA (International Family Therapy Association) üyesi, Pembe İzler Derneğinin kurucu üyesidir.

Psikolog Aslı DALAN ile evli iki çocuk sahibidir

Uzm.Psk.Aslı DALAN

İlk ve orta eğitimini İstanbul Uğur Koleji ve Özel Ata Lisesinde tamamladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi – Psikoloji bölümünden mezun oldu. Staj döneminde Balıklı Rum Vakfı Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görev yaptı. Çocuk Psikolojisi ve Cinsel Terapiler alanında pek çok eğitim ve seminere katıldı. Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen WISR-R Zeka Testi eğitimi ile Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimlerini başarı ile bitirerek uygulayıcı ünvanını kazandı. Çeşitli eğitim kurumlarında sorumlu müdür olarak görev yaptı. 2008 yılından bu yana Psikodestek Psikoterapi Merkezinde “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” ve “Vajinismus” konularında çalışmaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında burslu olarak uzmanlık eğitime başlamış ve “Algılanan Ebeveyn Tutumlarının Kaygı Bozukluğu ve Vajinismus Üzerinde Yordayıcılığı” üzerine uzmanlık tezi hazırlamıştır.

2015 yılında Destek Yayınlarından çıkardığı “Çocuk Yetiştirme Bilgeliği” kitabı ile birlikte pek çok araştırma ve makalesi bulunmaktadır.

Yazılı ve görsel medyada uzmanlık konuları ile oldukça fazla yer alan Dalan ayrıca 2012 – 2013 yayın döneminde ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da Evlen Benimle” programında, 2016-2017 yıllarında Fox TV’de “Kaybolan Çiçekler” programında ve 2022 yılında Kanal 7’de “İnci Ertuğrul ile Umut Hep Var” programında uzman yorumcu olarak yer almıştır.

Bir cevap yazın