Soru – Evlilik Heyecanı

Soru: yakinda istemeye gelecekler nisan ,dugun cok heycanlaiyorum heyecan gidermek icin ne yapabilirim bir ilac onerebilir misiniz ? tesekkurler

Cevap: Merhaba, öncelikle hayırlı olsun, umarım mutlu güzel, sağlıklı ve huzurlu bir evliliğiniz olur. Soru – Cevap bölümümüzde herhangi bir ilaç önerisi yapılmamaktadır ve tüm ziyaretçilerimize önerimiz doktor kontrolünde olmadan arkadaşlarından, internetten, aileden v.b. uzman dışındaki kimselerden ilaç tavsiyesi almamaları ve bu ilaçları kullanmamalarıdır.

Heyecanınız konusuna gelince; bu çok normal değil mi? Hayatınızda önemli bir değişikliğin ilk adımı ve bu adım çok önemli bir adım. Heyecanlanmanız çok normal, bundan dolayı kendinize sıkıntıya sokmayın. Heyecanınızı yatıştırmak için gevşeme egzersizi, nefes egzersizi gibi relaksasyon tekniklerini kullanabilirsiniz. Zihninizde de heyecanınızı çok fazla gün yüzüne çıkarmayın. Başlarda çok heyecanlansanız bile birkaç dakika içinde duruma alışacak ve herhangi bir sıkıntı yaşamadan bu güzel günü atlatacaksınız.

Saygılarımla

Psikolog Uğur DALAN